24.07.24

Põlva Gümnaasium jätkab mittestatsionaarse õppega 2024. aasta sügisel.

2024/25 õppeaastal pakume täiskasvanuõpet kogu gümnaasiumiastme ulatuses. Õpinguid saab jätkata 10.-12. klassis, sõltuvalt sisseastumisvestluse tulemusest ning sellest, kus varasem koolitee pooleli on jäänud.

Põlva Gümnaasiumi õppejuht koos õppenõustaja ja/või direktoriga arutavad iga mittestatsionaarsesse õppesse astuda soovijaga individuaalselt tema õppeplaani läbi ning kohandavad õpet vastavalt sisseastuja varasematele õpitulemustele, õppija vajadustele ja kooli võimalustele.

Põlva Gümnaasium ootab kõigi mittestatsionaarsesse õppesse sisse astuda soovijate avaldusi digitaalselt kuni 20. augusti südaööni.  Vabas vormis avaldus koos viimase väljastatud tunnistusega (põhikooli lõputunnistus või gümnaasiumi klassitunnistus) palume saata aadressil kool@pg.edu.ee.

Kui soovid avalduse esitada paberkandjal, saad seda teha koolimajas II korrusel juhiabi juures 15.-20. augustil tööpäeviti kell 09.00-16.00 Täiendavat infot võib küsida ka telefonil 5688 8431 (Põlva Gümnaasiumi direktor Raul Kadaste).

NB! Põlva Gümnaasium ei paku mittestatsionaarset õpet põhikooli osas.

Mis on täiskasvanuõpe ehk mittestatsionaarne õpe?

Mittestatsionaarne õpe on õppevorm, kus õpilane saab gümnaasiumihariduse ja seda kinnitava lõputunnistuse läbides vähemalt 72 ainekursust ning sooritades kooli lõpetamiseks kohustuslikud lõpueksamid ja uurimis- või praktilise töö. Selleks käib õpilane koolis mõned päevad nädalas või õppesessioonide ajal ning ülejäänud ajal läbib osa kursuste kavadest iseseisvalt õppides.

Täiskasvanu- ehk mittestatsionaarne õpe on täiskasvanud õppijatele suunatud õpe, kus õppetundide kõrval on võrreldes statsionaarse õppega suurem osakaal iseseisval õppimisel. Õppetundide hulka arvatakse ka õpilase arengut toetavate erinevate teenuste osutamise aeg, näiteks karjäärinõustamine. Mittestatsionaarses õppes tagab kool õpilasele koormuse vähemalt 24 õppetundi õppeveerandi iga nädala kohta. Kuni kümne õpilasega klassis tagab kool õpilasele koormuse vähemalt 15 õppetundi õppeveerandi iga nädala kohta. Õpilase nõusolekul võib koormust vähendada. Õpilase koormus sätestatakse kooli päevakavaga või vajaduse korral individuaalse õppekavaga. Mittestatsionaarses õppes võib õppida ka üksikuid õppeaineid. Üksikuid õppeaineid õppiva õpilase koormus määratakse kindlaks igaks õppeaastaks eraldi individuaalse õppekavaga.

Mittestatsionaarses õppes õppivatel õpilastel on üks kord kolme aasta jooksul õigus võtta õppetööst üks aasta puhkust. Gümnaasium, kus toimub mittestatsionaarne õpe, on kohustatud looma võimaluse lõpetada kool eksternina gümnaasiumi riikliku õppekava järgi.

Mittestatsionaares õppes õppival töötaval õpilasel on õigus saada tööandjalt õppepuhkust täiskasvanute koolituse seaduses sätestatud korras.

(Põhikooli- ja gümnaasiumiseadus §22)

Toimetaja: MARIT OIMET