Ühisprojekt Läänemaa Gümnaasiumiga

Selleks, et koolis õppimine ikka põnev, vaheldusrikas ja praktilisi tegevusi pakkuv oleks, osalesid Põlva Gümnaasiumi turunduse programmi valinud õpilased 2018/19 õppeaastal projektis "Praktiline turundus". Projektis oli neli osapoolt: Läänemaa Gümnaasium, Põlva Gümnaasium ning mõlema linna Tarbijate Ühistud/COOP. Projekt leidis heakskiidu ja rahastuse Innove poolt.

Projekti põhiliseks eesmärgiks oli õppetöö ja praktilise tegevuse ühendamine ning tulemina COOP-le tagasiside andmine.

Projekt algas novembris 2018, kahe kooli õpetajate ühise töö käigus ajakava koostamise ja COOP-i esindajatega suhtlemisega. COOP tegi meile ettepanekud, mida ja kuidas võiksid õpilased kursuse praktiliste tööde raames mõlema linna kauplustes teha, mida vaadelda, uurida, analüüsida ja millist tagasisidet nad meilt ootavad. Projekti sisse mahtus kaks videokonverentsi kahe kooli õpilaste vahel, huvitav ja uudne suhtlemise, õppimise ja kokkuvõtete tegemise võimalus ning ühine koolituspäev Pärnus, kus ägedad lektorid oma kogemusi ja edulugusid jagasid. COOP-i esindajad käisid ja tutvustasid õpilastele organisatsiooni ja selle tegutsemispõhimõtteid.

Märts, aprill ja mai olid õpilaste jaoks tihedat tööd täis. Andmeid koguti viies kaupluses Põlvas ja viies Haapsalus. Igas kaupluses tuli analüüse koostada nelja kaubagrupi kohta: soojad toidud letis, külmad toidud letis, pagaritooted ja küpsetised.  Märkida üles hinnad, valmistajad, samas märgata väljapanekut ning reklaami. Kõik need andmed koondati kaupluste kaupa exeli tabelisse. Lõpukonverentsiks koostati mõlema kooli poolt Powerpoint, mis võttis kokku kogu suure töö. Konverentsil osalesid ka COOP-i esindajad, kelle sõnul oli noorte poolt antud tagasiside väga vajalik ja nutikalt koostatud.

Meie täname oma partnereid Läänemaa Gümnaasiumist, Imbi Raudkivi ja majandusklass ning Põlva Coopist Kristo Anderson, Katrin Härmits ja Riho Kamber. Aitäh teile!

Kõige suurem tänu meie tublidele projektis osalenud õpilastele: Kaija Laaneväli, Mariliis Vilt, Raito Piirisild, Uku Sõrmus, Vägev Veeroja, Erko Vanahunt, Uku Rätsep, Marten Pendla, Janek Oja, Rait Kuzilov, Karel Kallson ja Pärtel Jõõger!