Põlvamaa isamaalise omaloomingu konkursi tulemused

„Emakeelepäev on pühendatud meie keele väärtustamisele ja selle säilimisele. Kõige lihtsam viis seda teha on keelt pidevalt kasutada – isegi välismaal olles," ütles Kaitseliidu Põlva maleva pealik major Janel Säkk emakeelepäeval Värska Gümnaasiumis toimunud Põlvamaa isamaalise omaloomingu konkursil osalenud õpilaste autasustamisel.

Konkursil osalejatel paluti mõtestada ja väljendada oma arusaama ning suhtumist Eesti Vabariiki, samuti mõtiskleda omariikluse ja vabaduse tähtsusest laiemalt. Konkursil võtsid Põlvamaa õpilased omavahel mõõtu enda loodud isamaaliste joonistuste, luuletuste ja esseedega.

Esseede kategoorias sai esikoha Kristo Kooskora Põlva Gümnaasiumist, teise koha Mattias Valli (Käärik) Põlva Gümnaasiumist.

Palju õnne noormestele ja nobedat sulge edaspidiseks!

Foto: erakogu