Kevadine doonoripäev 2019

Jätkame doonoripäevade traditsiooni Põlva Gümnaasiumis! Kui oled vähemalt 18 aasta vana ja hea tervisega Põlva Gümnaasiumi õpilane või kogukonna liige, siis tee kingitus - loovuta verd. Veri on eluskude, mida veel tänapäevalgi ei osata asendada tööstuslikult valmistatud preparaatidega. Iga päev vajavad Eestis vereülekannet sajad patsiendid. Andes verd, kindlustad vajadusel küllaldase verevaru endale, oma lähedastele, sõpradele ja tuttavatele.

Kes võib olla doonor?
Terve, vähemalt 50 kg kaaluv 18-65 aastane inimene, kes on Eestis elanud vähemalt 1 aasta.

Mida peaks jälgima enne vereandmist?
Doonor peaks järgima tervislikku elustiili. Enne vereandmist peab doonor olema piisavalt puhanud. Mõned päevad enne doonorina vereandmist oleks soovitav hoiduda alkoholi tarbimisest. Vahetult enne vereandmist ei tohi suitsetada, sest nii satub verre nikotiin.

Kindlasti tuleb kolme tunni jooksul enne vereandmist süüa: toit, mida doonor tarbib vereandmisele eelneval ja vereandmise päeval ei tohiks olla liiga rasvane ning peab sisaldama piisaval hulgal vedelikku.

Esmakordselt elus doonorina verd andma tulles soovitame seda teha hommikupoolsel ajal, sest puhanult on enesetunne peale vereloovutust parem. Samuti kulub esmasel doonoril vereandmise eelselt ja protseduurijärgseks taastumiseks rohkem aega kui korduval doonoril.

Palun õpetajatel võimaldada õpilastel vereloovutuses osaleda. Samuti on verd loovutama oodatud kõik õpetajad.

Doonoripäev toimub auditooriumis.

Rohkem infot: https://www.kliinikum.ee/verekeskus