EV101 ball Põlva Gümnaasiumis

Traditsiooniliselt peeti Põlva Gümnaasiumis Eesti Vabariigi aastapäeva kooli õpilasesinduse presidendi vastuvõtu ja balliga. Kui möödunud aastal korraldati kultuurikeskuses suur Kagu-Eesti riigigümnaasiumide ühisball koos Tanel Padar Blues Bandiga, siis sel aastal on ühisball Võru Gümnaasiumi korraldada ning Põlva Gümnaasiumi oma ball toimus koolimajas.
 
Enne balli oli kuulda mitmeid kõhklevaid noote – kuidas ikka koolimajas ball välja hakkab nägema, miks esineja on mingi tundmatu bänd, kuidas ma tulen ballile kui mul pole kaaslast, jne. Ballile kohale tulnud ei pidanud pettuma. Balli korraldusmeeskond oli kõige peale mõelnud ja koolimaja kaunistamisega omajagu vaeva näinud. Kunstilist meeskonda juhendas õpetaja Jane Raud, kellele lisaks temale aitas peomeeleolu majja tuua Piigade Peoagentuur. 
 
Õnneks said õpilased pisukese turunduse abil peamistest hirmudest üle ja kohale oli tulnud päris palju huvilisi. Vastuvõtt algas õpilasesinduse presidendi ja Põlva Gümnaasiumi direktori kätlemise tseremooniaga sinisel vaibal. 
 
Balli tantsublokkide muusikalise poole eest seisid head lõunanaabrid Lätist, Eddie Dove Band. Omalugude ja maailmakuulsate kaverite saatel võttis iga tantsublokk ühe enam tuure üles ja pidu kogus aina hoogu.
 
Üllatusesinejana astus ballil üles vokaalansambel Tundeline Joonlaud. Tegemist on riigigümnaasiumide direktoritega, sel korral triona, kes väga soojalt vastu võeti ning publikule pettumust ei valmistanud. Olgu siinkohal kohe ära öeldud, et sellega üllatused ei lõppenud.
 
Teiseks üllatusesinejaks oli pisike rakuke tantsutrupist Zahira, kes hoogsate mustlastantsudega kedai külmaks ei jätnud ning ka ballikülastajad tantsuga kaasa tõmbasid.
 
Nagu korralikule vastuvõtule kohane, siis ei puudunud peosaalist ka lookas snäkilauad ja peotort, mis heade toetajate abiga olid sel korral saanud kohe eriti mõnusalt maitsev ja külluslik. Aitäh teile, Põlva Coop/Oma Pala tooted, AS Lõunapagarid, kodukohvik Tillu koostöös Liina Kersnaga, Kadarbiku tālu mahlad.
 
Kõigi piletiostjate vahel läks loosi hulgaliselt auhindu toetajatelt. Valikus olid nii Põlva meenekruusid, ajakirja National Geographic tellimused, Politseimuuseumi perepääsmed, mõnusad soojad talvemütsid ja paljude poolt ihaldatud lambanahk Sireli talu poolt, aga ka küpsisevalik Lõunapagarite toodangust. Võib julgelt öelda, et fortuuna naeratuse säras sai kümmelda päris arvestatav hulk külastajatest.
 
Kurvalt ei pidanud aga lahkuma keegi, sest kogu balli ilu ja kaunid külastajad jäädvustas imelisteks hetkedeks Krohv stuudio koos Meediasüstiga. Kes aga päris fotograafi ette ei julgenud astuda, see sai ennast koos sõprade ja kaaslasega jäädvustada fotokioskis. 
 
Ball on meie kooli traditsioon, meie viis tähistada vabariigi aastapäeva. Põlva Gümnaasiumi õpilasesindus tänab kõiki toetajad, külastajaid ja esinejaid, kes oma panuse Eesti Vabariigi 101. sünnipäeva õnnestumisse ja rõõmsameelsesse tähistamisse andsid. 
 
Fotod Mihkel Liivago/Meediasüst.