Kooli soovitused ja ennetusmeetmed seoses COVID-19 viiruse levikuga

• Õpilasel, kes käis puhkamas Hiinas, Põhja-Itaalias (regioonid: Lombardia, Veneto, Emilia-Romagna ja Piedmonte), Jaapanis, Singapuris, Lõuna-Koreas, Iraanis või Kanaari saartel, on soovituslik õppida kaks nädalat pärast reisilt naasmist kodus ja jälgida enda tervislikku seisundit. Kui antud ajavahemikus esineb palavikku, köha või hingamisraskusi, siis võtta koheselt ühendust oma perearstiga.

• Koolitöötajal, kes käis puhkamas Hiinas, Põhja-Itaalias (regioonid: Lombardia, Veneto, Emilia-Romagna ja Piedmonte), Jaapanis, Singapuris, Lõuna-Koreas, Iraanis või Kanaari saartel, on kohustus teavitada sellest kooli direktorit ning soovituslik püsida kaks nädalat pärast reisilt naasmist kodus ja jälgida enda tervislikku seisundit. Kui antud ajavahemikus esineb palavikku, köha või hingamisraskusi, siis võtta koheselt ühendust oma perearstiga.

• Kui õpilane puudub koolist, teavitab tema vanem sellest (sh põhjusest) õpilase mentorõpetajat. Puudumine ei vabasta õpilast õppeainete läbimise kohustusest. Kolmas õppeperiood algab 02. märtsil.

• Üldiselt tuleb järgida järgmisi soovitusi:
* Väldi lähedast kontakti haige inimesega.
* Haigena püsi kodus.
* Aevastades või köhides kata oma suu ja nina pabertaskurätiga nende puudumisel sobib suu ja nina katmiseks varrukas.
* Pese korralikult käsi. Sage kätepesu kaitseb viiruste eest.
* Väldi näopiirkonna puudutamist saastunud kätega.
* Ela tervislikult - maga piisavalt, ole füüsiliselt aktiivne, väldi stressi, joo piisavalt vedelikke ja söö täisväärtuslikku toitu.
* Vaata üle oma reisiplaanid.

• Kool pöörab tähelepanu järgmistele ennetusmeetmetele:
* Kool säilitab rahuliku meele ning tegutseb läbimõeldult ja värskele ametlikule teabele tuginedes.
* Koolis on kvaliteetne siseõhk ja töötav ventilatsioon. Ventilatsioon on töökorras ja regulaarselt nõuetekohaselt hooldatud.

* Ruume tuulutatakse regulaarselt.
* Korraldatud on igapäevane märgkoristus, koristamisel pestakse pingid/lauad, ukselingid, söögilauad jmt nõuetekohaste pesemis-/ desinfitseerimisvahenditega.
* Mööblit, riiuleid, radiaatoreid puhastatakse vähemalt kaks korda nädalas.
* Igapäevaselt puhastatakse ja desinfitseeritakse tualettruumi sisustus ja pinnad.
* Tualettruumid varustatakse piisavas koguses kätepesuvahendiga ja paberrätikuga.
* Kraanikausside ja/või teiste kõigile lihtsasti juurdepääsetavate kohtade juures on desinfitseerimisvahendid.

Soovitused on koostatud Terviseameti juhiste põhjal. Kool jälgib olukorda ja tegutseb vastavalt sellele, järgides Terviseameti ja muid ametlikke soovitusi.

Lisainfo kooli direktorilt Alo Savilt (5688 8431, alo.savi@pg.edu.ee)