Meie oma superkangelane

04. veebruari õhtul kinos Kosmos toimunud pidulikul galaüritusel autasustati teismeliste tüdrukute ettevõtlus- ja liidriprogrammi Superheroes Estonia tänavusi võitjaid.

Superheroes programmi teine lend alustas eelmise aasta oktoobris, kui sadade soovijate hulgast valiti välja 50 teotahtelist noort, kellest moodustati kuni 6-liikmelised tiimid. Iga meeskonna ülesandeks oli mõelda välja idee oma ettevõtte või heategevusliku projekti alustamiseks ning see ka ellu viia.

Üheks valitud osalejaks oli Põlva Gümnaasiumi õpilane ja õpilasesinduse president Herti Juhandi. Herti meeskond ei tulnud küll üldarvestuses esikolmikusse, aga nad kuulutati kategooria „Great inventors" võitjaks. Herti pälvis oma pealehakkamise ja südikuse eest ka individuaalse auhinna „True grit". Palju õnne!

Superheroes programm on 13-17-aastastele tüdrukutele mõeldud neljakuuline eneseteostus- ja ettevõtlusprogramm, mille eesmärgiks on läbi inspireerivate eeskujude, tugevate mentorite ja praktiliste õpitubade julgustada noori olema enesekindlad, koostöövalmid ja eesmärgile pühendunud. Programmi käigus anti tüdrukutele oma projekti loomiseks vajalikke teadmisi sh ettevõtlusaluste, projektijuhtimise, meeskonnatöö, tootearenduse, meediasuhtluse, kriitilise mõtlemise ning avaliku esinemise kohta.

Foto Jake Farra