Edukas esinemine TÜ loodusmuuseumi seeneviktoriinil

Neljapäeval, 19. oktoobril 2017 toimus veebikeskkonnas www.loodusheli.ee Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia poolt korraldatud seeneviktoriin 6.-12. klasside õpilastele. Võistlusel osales kokku 96 võistkonda, hindamine toimus kahes vanuserühmas: 6.-9. klass ja 10.-12. klass. Mõlemas vanuseastmes oli rebimine tihe ning 1.-3. koht läks jagamisele.

Meil on hea meel teada anda, et vanema vanuseastme 1.-3. kohta jäid koos Miina Härma Gümnaasiumi ja Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi abiturientidega jagama Põlva Gümnaasiumi 11.klassi võistkond Turbojänesed koosseisus Kadi Siilbek, Kristi Vaino, Rutt Kahre. Palju õnne!

Viktoriinil esitati õpilastele küsimusi seente mitmekesisuse, eluviisi, erinevate liikide ning nende tunnuste kohta. Osalejad pidid tundma seeni välimuse järgi ning oskama vastata kirjanduse põhjal koostatud küsimustele. Piltide järgi pidid noored tundma ära näiteks nii kitsemampli, sapipuraviku kui ka vääveltoriku ja soomustindiku. Parimad seenetundjad selgitas välja žürii koosseisus: Külli Kalamees-Pani, Veljo Runnel ja Karin Pai.