« Tagasi

KINO MAALE programm Põlva Gümnaasiumis

 

Filmifestivali Kino maale fookus on tänavu animatsioonižanril ning suuresti Nukufilmi 60. sünnipäeval. Kino maale jõuab tänavu peaaegu kõikidesse Eesti maakondadesse, sh ka Põlvasse. 

Põlva Gümnaasiumi auditooriumis on võimalik 18.oktoobril vaadata kahte programmi:

1) Nukufilm 60 remix täiskasvanutele; seanss algab kell 12:30; sissepääs tasuta

Mait Laas "Teekond Nirvaanasse" 2000

Sünopsis: Animeeritud lugu noormehest, kes üritab lille nuusutamise abil pääseda teisele poole silmapiiri.

Rao "Heidmets Kaasasündinud kohustused" 2008 

Sünopsis: Lühidalt peaks film olema meie lähituleviku kunstiline käsitlus. Näeme kuidas meedia mängib üha suuremat rolli ühiskondliku elu korralduses. Kuidas üha täpsemaid tulemusi saadakse arvamusuuringutes. Kuidas üha kiiremini suudavad ülisuured kompaniid laia tarbija soovidele vastu tulla ja ennast selle järgi muuta. Selle kõige tulemuseks on labane ja jõhker "moodne maailm".

Andres Tenusaar "Kolmnurga Afäär" 2012 

Sünopsis: Ilma nurkadeta pole kolmnurka. Ilma kolmnurgata pole suunda. Ilma suunata pole liikumist.

Riho Unt "Lili" 2008
Sünopsis: Mürsulehtrisse aheldatud, surmavalt haavatud noorsõdur ja kari sõjas räsida saanud näljaseid rotte üritavad leida lahendust küsimusele "Kes on Lili Marleen?", kas mälestuspilt esimesest armastusest või esimesest vahekorrast oma igapäevast leiba teeniva prostituudiga. Lili Marleen pole vaid kauge kangelanna laulust. Igal sõdurpoisil on oma Lili, olgu tema esimene kooliaegne armastus, rindeprostituut, või pelgalt pettekujutelm. Ent alati, mis ka ei juhtuks, ootab ta oma sõdurit kasarmu ees laterna all.
Mait Laas "Generatio" 2005
Sünopsis: Kogetud vabadusele vormi loomine. Mõistukõneline lugu Arhitektist-Tuletikumehikesest, kes aitab anda elu uuele Põlvkonnale...
 

2) Mait Laasi animatsioon "Lisa Limone ja Maroc Orange"; seanss algab kell 18:00; sissepääs tasuta. Sobilik kogu perele!

Sünopsis: Filmi peategelaseks on laulev paadipõgenikust apelsinipoiss Maroc Orange, kes unistab vabadusest. Laulvaid teokarpe kollektsioneeriv sidrunitüdruk Lisa Limone otsib armastust. Lisa isa, kes on suure ketšupitehase ja tomatipõllu omanik, armastab raha.

...Ja siit algabki ooperlik lugu: Armetu Maroc põgeneb vaesunud kodumaalt (nt. Põhja-Aafrika) oma kaaslastega tormisel merel võideldes „tõotatud maale" (nt. Lõuna-Euroopa), kus loodetud demokraatia ja pidude asemel sunnitakse teda tööle - tomateid korjama.
 
Immigratsiooni, armastuse ja raha teemasid käsitletakse teatraalselt muusikalises võtmes. 73 – minutilise animeeritud S3D nukuooperi sihtgrupiks on kogu pere.